Menü Bezárás

Nehéz bútorok mozgatása

Nehéz bútorok mozgatására költözéskor vagy a ház átrendezésekor kerülhet sor. Nehéz bútorok, lakberendezési tárgyak általában nagyobb értéket is képviselnek és a mozgatásokhoz tapasztalat és bizonyos esetben speciális felszerelés is szükséges. Ha nem biztos a dolgában, mindenképpen hívjon szakembert a feladat elvégzésére.

Nehéz bútorok mozgatása: Amivel az átlagos költöztetők már nem boldogulnak

Munkánk során többször előfordult, hogy olyan nehéz bútor mozgatásával, áthelyezésével kerestek meg minket, amit az ügyfél által megbízott költöztetők nem vállaltak. Ezzel nincs probléma. Sokkal rosszabb lenne, ha tapasztalat hiányában mégis megpróbálták volna és nagy kárt okoznak a helyszínen. Nekünk a nehéz tárgy szállítás a szakterületünk, így a költöztetés során nehézséget okozó nehéz bútorok és tárgyak szállítását/mozgatását gond nélkül megoldjuk.

nehéz bútorok mozgatása

Milyen nehéz bútorok igényelnek nehézteher szállítókat?

Nehéz bútorok mozgatásánál nem csak a bútor súlya vagy méretei okozhatnak problémát, hanem  a helyszín jellemzői is. Vannak általánosan nehéz bútordarabok, melyekhez elengedhetetlen a tapasztalat és a speciális felszerelés:

Zongora és pianino

Általában a hagyományos hangszerek alapból nagy súlyúak, ráadásul a felületük rendkívül kényes. Ezeknek az esetében elengedhetetlen a professzionális védőcsomagolás és a megfelelő számú és fizikumu képzett munkaerő.

Kétajtós side by side hűtő

Komoly háztartási hűtők súlya könnyen elérheti a 200kg-ot. Ekkora súly lépcsőn való mozgatásához mindenképp megfelelő szakembert válasszunk. Ezek a készülékek érzékenyek a rázkódásra és a felületük is kényes. A rozsdamentes vagy más kidolgozott felületen minden kis sérülés meglátszik. Nagy méretű hűtőszekrényeket mi minden esetben emelőhátfalas autóval szállítjuk! Ezzel a módszerrel kizárható, hogy a hűtőt a működésére káros dőlés vagy más fizikai behatás érje.

Antik és design bútorok

Antik és designer bútorok közös vonása, hogy értékük jóval magasabb az átlagosnál és sérülés esetén ebből az értékből sokat veszítenek. Design és antik nehéz bútorok mozgatása esetében a zongora szállításhoz hasonlóan elengedhetetlen, hogy megfelelően csomagoljuk őket. Kialakításunk miatt a mozgatáshoz használt technikát és eszközöket is megfelelően kell kiválasztani, mivel egy rossz fogás esetén könnyen törhet vagy rongálódhat a bútor.

Páncélszekrény és bútorszéf

Magánszemélyeknél is gyakran előfordulnak nagyobb súlyú, vagy értékes antik széfek, melyek mozgatása egyedi kreatív megoldásokat kíván. Népszerűek a bécsi típusú páncélszekrények, melyek sok helyen a nappali díszét jelentik. Ezek általában fa dobogóra vannak helyezve. Ez a művelet nagy tapasztalatot kíván, mivel egy rosszul elhelyezett széf könnyen összetörheti a dobogót és komoly sérüléseket okozhat.

Vállalkozásunk fő szakterülete a páncélszekrény szállítás. A burkolatot épségét fa borítással védjük, hogy a nehéz súlyú szekrény ne okozzon benne kárt. Bármilyen típusú méretű és súlyú páncélszekrény szállításával vagy mozgatásával kapcsolatban keressen minket bizalommal!

Egyéb nehéz tárgyak a ház körül…

Bútorokon kívűl még számos nehéz tárggyal találkozhatunk magánszemélyeknél is. Nehéz bútorok mozgatása mellett vállaljuk a következő nehéz tárgyak és berendezések szállítását és mozgatását:

  • Jacuzzi szállítás
  • Kazán, hőszivattyú, kemence és kandalló szállítás és helyszíni mozgatás
  • Kerti grill és más nehéz kerti tárgyak, szobrok

Milyen módszerrel mozgassunk nehéz bútorokat?

Normál nehéz bútorok mozgatása esetén a legtöbb esetben elég a megfelelő fizikum vagy egy gurtni. Amennyiben anehéz tárgy mozgatásához már speciális mozgató felszerelés és technika szükséges, hívjon szakembert!

Az alábbi lépéseket mindenképp tartsuk szem előtt, ha nehéz tárgyakat mozgatunk:

  • Megfontoltság: Gondoljuk végig, hogy mennyi ember kell a feladathoz, milyen lépéseket kell megtenni. Pakoljunk el az útból
  • Szükséges eszközök: Megfelelő cipő (lehetőleg munkavédelmi) kesztyű és a szükséges, jó széles heveder
  • A megfelelő technika: Emeléshez mindenképp megfelelő technikát használjunk, különben nagy a sérülés kockázata. Egyenes háttal, ne derékból emeljünk. A tárgyat minél közelebb hozzuk magunkhoz, így is kímélhetjük a derekunkat.
  • Szünet: Munkafázisok között mindenképp tartsunk szünetet!
  • Segítség kérés: Nehéz bútorok mozgatását ne végezzük egyedül! Minden esetben hívjunk jó fizikumu segítséget. Ha nem vagyunk biztosak a dolgunkban, keressünk szakembert!